Gdzie tanio i smacznie zjeść śniadanie w Zakopanem ?

Witojcie ! Heeej...

Tytułowe pytanie zaprząta głowę każdego kto przyjeżdża do Zakopanego. Czy w Zakopanem jest tanio, czy drogo ? Tanio jeżeli chodzi o jedzenie jest w Biedronce, Tesco, Lidlu i sieci sklepów Społem Gama. Natomiast jeżeli chodzi o jedzenie "na mieście" jest ekstremalnie różnie. Są ceny umiarkowane, ale i bardzo wysokie. Wszystko zależy od oczekiwań, zasobności portfela i tego co lubimy. My skupimy się przede wszystkim na ofercie umiarkowanej i średnio drogiej, ale to co dzisiaj na start nam przychodzi do głowy to poranny wypad do jednego z zakopiańskich barów mlecznych. Szybkie wyjście z domu, brak zapasów w lodówce i decyzja ... szukamy tak, żeby było szybko i tanio. 

Ktoś nam podpowiedział z miejscowych, że w takiej sytuacji warto wpaść do Bistro Grota Społem przy samych Krupówkach na ulicy Kościuszki 3. W weekendowy poranek poza sezonem w sam raz. Parking obok za darmoszkę, miejsc do postoju nie brakuje. Wbijamy.

Bistro Grota w Zakopanem na Kościuszki 3 w sam raz na szybkie i niedrogie śniadanie.
Ponieważ byliśmy wcześnie rano oprócz nas była tylko jedna osoba. Od samego początku byliśmy nastawieni, że idziemy w klasykę, czyli jajecznica. Córka wybrała dla siebie naleśniki z serem. Bistro Grota daje nam wybór między jajecznicą na maśle, a jajecznicą na szynce. Ryzyk fizyk bierzemy na szynce, choć to zawsze ryzyko bo już różne rzeczy zdarzało się jeść w tego typu miejscach, gdzie zamiast szynki dodawali wędliny które trudno nazwać smacznymi. Do tego osobno płatna bułka i osobno płatne masło (ale chociaż masło, a nie margaryna). Po ok. 10 minutach oczekiwania Pani zawołała "jajecznica" i ... pierwsze miłe zaskoczenie to forma podania. Niecodzienna jak na bistro bar, gdzie dominuje jednak klasyczna biała zastawa. Tutaj jajecznica wjeżdża na patelni i zachęcająco wygląda oraz pachnie. Od razu widać, że dodatek nie jest rzuconym ochłapkiem mięsiwa, a wręcz dominuje w całości dania. Córki naleśniki pojawiły się po chwili. Na prośbę córki Panie dodatkowo posypały je cukrem pudrem (za free).

Naleśniki w Bistro Grota w Zakopanem
Jajecznica na szynce w Bistro Grota Zakopane

Teraz najważniejsze ... czy dobre ? A właśnie, że tak. Bardzo smacznie zrobione, apetycznie podane, po domowemu, jak trzeba. Córka jak widać zadowolona z naleśnika, a że w ramach jednej porcji są dwa to z talerza oba znikły w kilka minut. Jajecznica "soczysta" nie przegrzana na patelni na sucho. Bardzo aromatyczna z dużą ilością szynki, po lekkim popieprzeniu smakowała wybornie. Co ważne, a nie oczywiste, podane do bułki masło jest w temperaturze umożliwiającej rozsmarowanie a nie krojenie sztywnej kostki. Też na plus wbrew pozorom. 

Podsumowując z pewnością wpadniemy jeszcze raz. Tym razem na obiad, bo gulasz z kluskami śląskimi kusi bardzo. Jeszcze ceny. Za wszystko razem zapłaciliśmy 26 zł. co w naszej opinii jest bardzo atrakcyjną ceną jak za tą lokalizację i w stosunku do jakości. Wpadajcie śmiało ! Polecamy.

Cepry w Zakopanem
Follow my blog with Bloglovin

Komentarze

Popularne posty