Zakopane z dziećmi. Wizyta w Myszogrodzie.

To jest wyzwanie, prawda ? ;-) 

Co robić z dziećmi w Zakopanem, gdy pogoda nie dopisuje ? 

Damy radę. Po kilku miesiącach mieszkania w tym pięknym mieście możemy coś podpowiedzieć. Umówmy się tak ... jak coś jest totalnie do bani, to w ogóle o tym nie będziemy pisać. Szkoda klawiatury. A jeżeli jest coś o czym nie wiemy to dajcie nam znać. Sprawdzimy i opiszemy !

No to jedziemy do Myszogrodu. A w zasadzie idziemy, ponieważ Myszogród, który reklamuje się już na trasie między Rabką a Zakopanem, znajduje się najbardziej w centrum jak się da, czyli na Krupówkach. Tylko nie szukajcie na deptaku, ponieważ mało kto zdaje sobie sprawę, że Krupówki gdy kończy się część spacerowa zamieniają się w normalną drogę / ulicę, choć jest to zaledwie kilkadziesiąt metrów, no może z dwieście. No i właśnie po lewej stronie ulicy idąc w górę Krupówek, tuż za studiem tatuażu Onex, znajduje się wejście do Myszogrodu. Dokładnie pod adresem Krupówki 81b. Po zejściu schodami w dół powita nas sympatyczna mysza ;-)

Wejście do Myszogrodu w Zakopanem

Na wejściu mamy szatnię (duży plus, bo w środku jest ciepło), kasę, można kupić różne mysie gadżety, no i bilety. Te nie są przesadnie drogie, w zasadzie adekwatne do atrakcji. Kilkanaście złotych to w naszej ocenie dobra cena. Właściciele Myszogrodu reklamują w swoich materiałach, że w środku myszy jest 1000 a powierzchnia atrakcji to 200 m2. Zweryfikować się tego nie da, ale rzeczywiście jest to zrobione na dobrym poziomie estetycznym, na tyle że nie ma się poczucia wyrzuconych pieniędzy. Myszy jak to myszy, żyją sobie w stadkach. Jest ich kilka gatunków, więc nie widzimy wciąż tych samych zwierzątek. To co zaskakuje na plus, to profesjonalne wykonanie poszczególnych terrariów i poczucie, że te myszy dobrze się tam czują. 

Myszogród Zakopane, Krupówki 81b.

Cały czas coś się tam dzieje ;-) ale nie ma wrażenia przepełnienia, wręcz odwrotnie. Myszy mają wiele światów do życia, jednak pomiędzy nimi nie mogą przechodzić. Ciekawe, czy czasami zmieniają im atrakcje ? No dobrze, ale co na to dzieciaki ? Wszystkie wyglądają na zachwycone. Uśmiechy, komentarze, zachwyty, to najczęstsze obserwacje. Przez moment mogą nawet poczuć się jak w mysim domku, do którego mogą wejść.

W zakopiańskim Myszogrodzie dzieci mogą spróbować mysiego życia :-)
Kolejnym plusem jest toaleta wewnątrz atrakcji, więc jak dziecku z wrażenia coś się zachce, to mniej więcej w połowie zwiedzania mamy toaletę, więc nie trzeba przerywać i wychodzić na zewnątrz. Nie będziemy zdradzać zbyt wiele mysich światów, żeby nie psuć zabawy, ale naprawdę warto się przejść w to miejsce. Córce lat 5 bardzo się podobało i już nie może się doczekać aż ponownie odwiedzimy Myszogród, co z pewnością nastąpi. 

Miłego zwiedzania !
Cepry w Zakopanem

Myszogród Zakopane. Jeden z mysich światów na trasie zwiedzania.

Follow my blog with Bloglovin

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty