Odpocznij i podziwiaj Tatry z centrum Zakopanego. Czas na relaks !

Follow my blog with Bloglovin
Drodzy,

Czy odwiedzając Zakopane macie czasami chęć chwilę odpocząć na łonie natury ? Czy po zejściu z gór po męczącej wycieczce na szlaku chcielibyście się zresetować w towarzystwie śpiewu ptaków i pięknej panoramy ? To oczywiście możliwe ! Ba ... nawet nie trzeba ruszać się z centrum miasta ponieważ wszystko jest w zasięgu kilkuset metrów. Brzmi nieźle, co ?

Rówień Krupowa w centrum Zakopanego idealna na chwilę relaksu.
Spacerując Krupówkami w dół, w stronę Gubałówki, wystarczy skręcić w prawo na wysokości Centrum Handlowego Krupówki 40 lub trochę niżej tuż za sklepem Społem Gama by znaleźć się jakby w innej rzeczywistości. Zieleń, śpiew ptaków, ścieżki rowerowe, miejsce do rekreacji, ławeczki, leżaki, no i widoki na Tatry. To wszystko w zasięgu dosłownie kilku minut spaceru. Cały ten teren ciągnący się aż do ulicy Nowotarskiej to Rówień Krupowa. Park w centrum Zakopanego, który rozdzielony jest na pół przez ulicę Kościuszki. Bliżej wspomnianych "skrętów" mamy Rówień Krupową Górną, a po przejściu w dół przez ulicę Kościuszki Rówień Krupową Dolną.

Rówień Krupowa Górna z widokiem na Giewont
To tutaj w sezonie zimowym odbywa się słynna impreza sylwestrowa, zorganizowane są ścieżki do narciarstwa biegowego, czy usypane są małe górki dla dzieci do zjeżdżania na sankach. Z nadejściem wiosny park pokrywa się zielenią, montowana jest infrastruktura rekreacyjna i naprawiane są ścieżki rowerowe. Stawiany jest też "kultowy" napis Zakopane do robienia zdjęć pamiątkowych. Cały teren pokrywa się zielonym dywanem, który co jakiś czas jest strzyżony. To właśnie tutaj można przyjść z kocem czy karimatą, by odpocząć na łonie natury. Miasto ustawia również bardzo estetyczne i wygodne leżaki, które idealnie nadają się do odpoczynku.

Leżaki na Górnej Równi Krupowej
Idealnie, prawda ? Ostatnio spędziliśmy tutaj godzinkę po pracy i trzeba przyznać, że można naładować akumulatory. Polecamy zdjąć buty i pochodzić na boso po miękkiej trawie. Naprawdę cudnie :-) W dolnej części Parku znajduje się publiczna toaleta, gdyby coś przypadkiem ktoś ;-) a przy Hotelu Helios znajdziemy sporej wielkości plac zabaw dla dzieci, naszym zdaniem trochę starszych. Leżaki usytuowane są w różnych miejscach obu części Parku, natomiast ścieżki rowerowe poprowadzone są główną aleją, tak aby węższymi ścieżkami można było spokojnie spacerować bez obawy o kolizję z rowerzystą. 


Jeżeli po odpoczynku najdzie nas ochota na coś słodkiego (a w zasadzie dlaczego nie ? :-) ) to tuż za Hotelem Helios jest mała uliczka Słoneczna. Tam po prawej stronie czai się słodka pułapka w postaci świetnej kameralnej kawiarni Samanta Cafe, gdzie oprócz smacznej kawy serwują własne wypieki cukiernicze. Polecamy bardzo :-)

Pozdrawiamy !
Cepry w Zakopanem

Komentarze

  1. Świetny blog 😉 Właśnie planujemy wyjazd do Zakopanego i na Waszym blogu znalazłam już wiele ciekawych miejsc wartych odwiedzenia 😉

    OdpowiedzUsuń
  2. Odpowiedzi
    1. Bardzo dziękujemy. Jest nam bardzo miło. Najlepszego dnia !

      Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty