Piękny widok na Tatry. Tym razem Ząb ! (tak, tak, ten od Kamila Stocha)

Witajcie ! 

W naszych podróżach w poszukiwaniu pięknych widoków na Tatry dotarliśmy do Zębu. To chyba najsłynniejsza wieś w Polsce. Wszystko oczywiście za sprawą naszego mistrza Kamila Stocha, który w Zębie się wychował, a teraz wybudował tutaj swój dom. Jednak nie o to nam dzisiaj chodziło ;-) ponieważ celem naszej krótkiej przejażdżki do Zębu była panorama Tatr.

Panorama Tatr widziana z podhalańskiego Zębu
Ząb jest jedną z wyżej położonych wsi w Polsce, ponieważ jej spora część ulokowana jest na wysokości ponad 1000 m n.p.m. Daje to spore możliwości jeżeli chodzi o podziwianie Tatr, jednak zabudowa wsi nie ułatwia sprawy. Jadąc od Poronina trudno znaleźć miejsce, gdzie można się zatrzymać by na chwilę odpocząć, zrobić genialne zdjęcia i rozkoszować się widokiem pięknych gór. Znaleźliśmy jednak dla Was miejscówkę idealną naszym zdaniem. To tylko 10 km jadąc z centrum Zakopanego.

Dojazd z Zakopanego do Zębu.
Do Zębu od Poronina wjeżdżamy ulicą (a jakże !) Kamila Stocha. Ulica imienia mistrza kończy się na skrzyżowaniu w środku wsi, gdzie musimy skręcić w lewo w ul. Szlak Papieski. 


Teraz pozostaje już jechać cały czas główną drogą, aż do momentu, w którym po prawej stronie zobaczymy skręt na Gubałówkę. Oczywiście na Gubałówkę pojechać nie możemy ponieważ jest to droga lokalna dla mieszkańców, ale ostatnim miejscem, które jest dla nas zamiejscowych dostępne to charakterystyczny mały kościółek Kaplica św. Brata Alberta. Tuż przy nim znajduje się parking, który oznaczyliśmy strzałką.

Parking pod Kaplicą św. Brata Alberta w Zębie

Kaplica Pw. św. Brata Alberta w Zębie
No i jesteśmy ! :-) Teraz mamy przed sobą dróżkę, którą możemy się kawałek przespacerować, a naszym oczom ukazuje się przepiękna majestatyczna panorama Tatr. Można przysiąść na leżących drwach lub po prostu zrobić sesję zdjęciową jakiej pozazdroszczą nam znajomi i nieznajomi :-) A co tam ... 

Ząb. Widoki na Tatry jakich nie ma nigdzie indziej.
Mamy nadzieję, że będziecie równie zachwyceni tym krótkim wypadem za miasto jak my. Jak się uda to podzielcie się swoimi zdjęciami na naszym facebooku. Chętnie zobaczymy jakie zdjęcia Wam wyszły z tego miejsca.

Najlepszego dla Was !

Cepry w Zakopanem

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty