Nowe wyjątkowe atrakcje dla rodzin z dziećmi w Zakopanem ! Obowiązkowo do odwiedzenia.

Witajcie Drodzy !

Dzieje się, oj dzieje ... dawno w jednym czasie i co ważne pod jednym adresem nie powstały w Zakopanem atrakcje, które doskonale sprawdzą się zarówno dla dorosłych jak i dla młodszych turystów i mieszkańców Podhala. Jedna i druga znajdują się w samym centrum zakopiańskich Krupówek w otwartej w grudniu 2018 galerii Centrum Handlowe Krupówki 40. To tuż obok ulubionego miejsca do robienia zdjęć pamiątkowo widokowych, czyli małego mostku zwanego "oczkiem wodnym".

Pierwsza z tych atrakcji to prawdziwa petarda i ogromne wyróżnienie dla Zakopanego ! Dlaczego ? Ponieważ muzeum Galeria Figur Stalowych znana jest z takich lokalizacji jak centra miast: Warszawa, Praga, Berlin. No i teraz mamy Zakopane. Nieźle ! Wejdźmy zatem do CH Krupówki 40.

Galeria Figur Stalowych w Zakopanem, CH Krupówki 40

Zaraz po wejściu do galerii handlowej po lewej stronie tuż za sklepem Sizeer mamy ruchome schody na poziom -1, który w całości został zaadaptowany na potrzeby Galerii Figur Stalowych. Cóż to są te figury stalowe ? Jest to pierwszy na świece koncept, w którym stalowe rzeźby wykonane są z recyklingu złomu stalowego. Wszystko to jest rękodziełem, efektem pracy 120 rzemieślników międzynarodowego zespołu, którzy spędzili tysiące !!! godzin aby zapewnić odwiedzającym atrakcję niespotykaną nigdzie indziej. A wszystko to inspirowane bajkami, filmami, literaturą, czy historią. Uchylamy rąbka tajemnicy, ale nie zdradzimy wszystkiego żeby nie odbierać radości zwiedzania. Zobaczcie sami co tam się dzieje !

Tron w Galerii Figur Stalowych Zakopane

Niebywałe maszyny w Zakopanem ! Tylko w CH Krupówki 40, Galeria Figur Stalowych

Wystawa jest dla każdego i w każdym wielu. Wszyscy będą zadowoleni !

Robi wrażenie co ? W rzeczywistości jeszcze większe.

Serce, czy rozum ? Jedno i drugie podpowiada, że warto tam przyjść.

Córka zakochała się w tej ekspozycji :-)
To tylko maleńka próbka tego co doświadczycie na miejscu ! A wiecie co jest najlepsze ? Jest to muzeum w 100% interaktywne. Oznacza to, że eksponatów można, a nawet trzeba dotykać. Do eksponatów można wsiadać, na eksponaty można siadać, z eksponatami należy robić zdjęcia. Wow ! Co ważne Galeria Figur Stalowych działa we wszystkie dni tygodnia. Świetną opcją jest fakt, iż posiada własną szatnię, więc nie ma problemu szczególnie zimą z tym, co zrobić z ubraniami. Można poczuć się nieskrępowanie swobodnie ;-) Wejście jest biletowane, a za całą rodzinkę zapłacicie kilkadziesiąt złotych. Naszym zdaniem warto. Bardzo. 

Oczywiście po zwiedzaniu Galerii Figur Stalowych można udać się na zakupy w centrum handlowym lub na obiad na ostatnim piętrze, gdzie znajduje się Góralski Browar z kawiarnią, która posiada imponujący taras widokowy na Tatry. Gdyby jednak wrażeń było zbyt mało to na drugim piętrze Centrum Handlowego Krupówki 40 otworzyła się kolejna nowa świetna atrakcja dla całych rodzin. Jest to Be Happy ! Sweet Art & Illusion Museum. 

Wejście do Be Happy ! Sweet Art & Illusion Museum Zakopane, 2 piętro CH Krupówki 40
Be Happy ! to bardzo nowoczesne i interaktywne muzeum dla każdego w każdym wieku. Co tam się robi, często słyszymy pytania ? ;-) Jak sama nazwa wskazuje, jest tam bardzo sweet i są to przestrzenie do robienia genialnych zdjęć. Tak, tak, tylko w Be Happy ! zrobicie zdjęcia, które zbiorą setki lajków w mediach społecznościowych, ponieważ wszystko zaaranżowane jest w taki sposób aby każdy po pierwsze dobrze się bawił (przykładowo w basenie pełnym pianek Marshmallow), a po drugie zrobił sobie, rodzinie, dzieciom, znajomym, zdjęcia tak wyjątkowe jakich nie ma nikt. Już samo wejście do Be Happy ! zwiastuje, że będzie się działo !

Na wejściu do Be Happy ! w Zakopanem. Już jest fajnie :-)
Wewnątrz mamy dziesiątki scen do robienia zdjęć oraz pokoje z iluzją, w których to możemy zrobić takie oto foto (materiał ze strony internetowej behappymuseum.com)

Prawda, że grubo się dzieje ? ;-) Wbrew pozorom jest to genialna zabawa zarówno dla Pań jak i dla Panów, bo dzieci to wiadomo ... pełna ekscytacja ! Co ważne ekspozycja często się zmienia, więc w zasadzie za każdym razem będąc w Zakopanem warto odwiedzić Be Happy ! aby wykorzystać nowe zwariowane pomysły właścicieli ;-) Oczywiście do eksponatów można wchodzić, na eksponatach można siadać i co tylko nam przyjdzie do głowy. Ważne aby po prostu dobrze się bawić i zrobić sobie niepowtarzalną pamiątkę w postaci zdjęć, których pozazdroszczą wszyscy znajomi ! Nie będziemy zdradzać szczegółów wnętrz z Zakopanego, aby nie niszczyć elementu zaskoczenia, ale zobaczcie to ...

(materiały behappymuseum.com)

Góral Zakolove nawet odwiedził Be Happy ! aby zrobić sobie foto z jednorożcami ;-)

Wejście do Be Happy ! jest płatne a koszt dla rodziny to kilkadziesiąt złotych. Biorąc pod uwagę koszt zdjęcia z wątpliwej urody maskotką na Krupówkach uważamy, że zdecydowanie warto. No dzieje się ... prawda ? A warto pamiętać, że w tej samej galerii handlowej mamy jeszcze inne pozazakupowe atrakcje. Ot chociażby Game Planet, w którym oprócz wyjątkowych gier dla całej rodziny mamy też stoły do gry w bilard. 

Podsumowując, naszym zdaniem na Krupówkach otworzyły się naprawdę wyjątkowe atrakcje na światowym poziomie, jeżeli chodzi o kurorty. Schludne, estetyczne, w nowoczesnych przestrzeniach, gwarantujące wysokiej jakości rozrywkę. Ta oferta znacznie podnosi standard tego co do tej pory oferowało przyjezdnym Zakopane, a Centrum Handlowe Krupówki 40 staje się ważnym punktem do odwiedzenia na mapie Zakopanego, które oferuje każdemu turyście i mieszkańcowi coraz lepsze zagospodarowanie swojej przestrzeni.

Polecamy gorąco !
Cepry.

Komentarze

Popularne posty