Dolina za Bramką idealna na krótki spacer, również z dziećmi.

Witajcie,

Dzisiaj kolejna propozycja dla osób przyjeżdżających w Tatry lub do Zakopanego z dziećmi lub też nie są z różnych względów pasjonatami wielokilometrowych wędrówek na wysokościach. Jest to jedno z tych miejsc, które jest łatwo dostępne "z miasta". To Dolina za Bramką. Malownicze miejsce dla każdego kto chce w spokoju pospacerować, niekoniecznie zdobywając tatrzańskie szczyty. Jest to również świetna propozycja dla osób z dziećmi. Muszą to być jednak dzieci chodzące. Z wózkiem się nie uda niestety. Do wejścia doprowadzi nas Droga pod Reglami, która gwarantuje ot chociażby takie krajobrazy.

Droga pod Reglami, widok na Gubałówkę
Wejście do Dolina za Bramką znajduje się mniej więcej w połowie drogi między wejściem do Doliny Strążyskiej a wejściem do Doliny Małej Łąki.

Dolina za Bramką, na szlaku
Przez całą trasę, której długość to nieco ponad 700 metrów, towarzyszy nam kojący szum Potoku zza Bramki, który to potok wyznaczy nam małym rozlewiskiem koniec wędrówki. Oczywiście dołączymy do tego świeże powietrze, śpiew ptaków oraz interesujące formacje skalne i mamy idealny pomysł na godzinny spacer. 

Formacje skalne w Dolinie za Bramką

Jedno z przejść nad Potokiem zza Bramki
Czy jest to atrakcyjny szlak dla dzieci ? Sześcioletnia córka była zachwycona. Jeżeli dziecko lubi aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu z przyjemnością spędzi z Wami te kilkadziesiąt minut wędrówki. Dolina za Bramką nie ma jakiegoś punktu kulminacyjnego jak inne pobliskie typu mała Jaskinia Dziura na końcu Doliny ku Dziurze, czy Polana Strążyska i Wodospad Siklawica na końcu Doliny Strążyskiej.

Mimo to polecamy bardzo, tym bardziej, że jest to jedno z tych miejsc Tatrzańskiego Parku Narodowego gdzie nie jest pobierana opłata za wejście. A pochwalić jest się czym ;-) wszak nad Morskim Okiem był chyba każdy, a w Dolinie za Bramką już nie. Prawda ?

Potok zza Bramki w Dolinie za Bramką

Zielony szlak Doliny za Bramką
Powrót do wejścia do Doliny odbywa się tą samą trasą. Na formacjach skalnych po lewej stronie wracając możemy spotkać trenujących wspinaczkę a na samym szlaku w różnej kondycji biegaczy. Pozdrawiamy ich serdecznie. Zajrzyjcie na nasze pozostałe wpisy i podpowiedzi. Mamy nadzieję, że się nie zawiedziecie. 

Najlepszego dla Was !
Ekipa Ceprów

Komentarze

Popularne posty