Idealna atrakcja dla dzieci i nie tylko. Tatrzański Park Edukacyjny w Zakopanem.

Heeeeej Kochani spod samiuśkich Tater ;-)

Dzisiaj mamy dla Was absolutnie wyjątkową atrakcję w Zakopanem. Szczególnie polecamy ją rodzicom z dziećmi, ale też dorosłym. Każdy kto ma w sobie odrobinę dziecka spędzi tam wyjątkowy czas, a obcowanie z przyrodą zapewni relaks i odprężenie. To Tatrzański Park Edukacyjny. Trochę małe zoo, a trochę świetna edukacyjna placówka, która pozwala oko w oko obcować z tatrzańską florą i fauną. To co ? Zaczynamy...

Dojście do Tatrzańskiego Parku Edukacyjnego jest dobrze oznaczone.

Tatrzański Park Edukacyjny. Wejście.
Aby odwiedzić Tatrzański Park Edukacyjny (ZwierzOgród) musimy przyjść / przyjechać w okolice Wielkiej Krokwi. Mamy tutaj do dyspozycji sporo miejsc parkingowych, czy to miejskich (opłata w parkometrze, min. 3 zł godzina) czy prywatnych gdzie zapłacimy ok. 20 zł za dzień. Mając na wprost skocznie skręcamy w prawo na dojście do szlaku do Doliny Białego. W tym miejscu pojawia się pierwszy drogowskaz. Po przejściu odcinka ok 200 metrów mamy kolejny drogowskaz jak powyżej i prawie jesteśmy na miejscu. Przy wejściu pojawia się nam cennik. 15 zł osoba dorosła, 10 zł bilet ulgowy. Naszym zdaniem cena idealnie skrojona do atrakcji. Ale uwaga ! Jak wrzucisz coś ekstra od siebie do skarbonki ;-) dostaniesz woreczek z pokarmem dla zwierząt, które ze chwilę zobaczysz. Naprawdę warto mieć taki woreczek.

Cennik Tatrzański Park Edukacyjny. ZwierzOgród.
No to zaczynamy. Tatrzański Park Edukacyjny to przede wszystkim przyroda. Rośliny i zwierzęta obcują z nami jakby znały nas od dawna. To nie jest takie klasyczne zoo. Przede wszystkim opiekunowie Parku kochają to co robią i widać w nich mnóstwo pasji. To również przekłada się na zwierzęta w parku, które wyglądają na bardzo zadbane, odpowiednio nakarmione i po prostu zadowolone. Nie mamy tutaj do czynienia z żadnym wykorzystywaniem zwierząt, warunki mają jak najbardziej zbliżone do naturalnego środowiska. Największym marzeniem naszej sześcioletniej Oliwki było spotkanie świstaków. Przepiękne, urocze zwierzęta, które można spotkać w wyższych partiach Tatr. Nawet tutaj nie zawsze uda się takie spotkanie. Zależy to od pory dnia, pogody i nastroju świstaków. Nam się poszczęściło ! Sami zobaczcie ...Świstaki w Tatrzańskim Parku Edukacyjnym w Zakopanem
Normalnie miłość od pierwszego wejrzenia :-) Dla świstaków możecie nabyć przy wejściu specjalny smakołyk w postaci orzeszków. Dla pozostałych zwierząt dostępna jest mieszanka, którą wykorzystacie do karmienia owiec, kóz, jeleni czy danieli. To umożliwia prawie bezpośredni kontakt i możliwość karmienia "z ręki". Dla najmłodszych nie ma nic bardziej atrakcyjnego.

Karmienie zwierząt w Tatrzańskim Parku Edukacyjnym
Bezpośredni kontakt z mieszkańcami terenu Podhala to nie lada atrakcja, ale kluczowym zadaniem ZwierzOgrodu jest edukacja. Dla dzieci i dorosłych przygotowanych jest sporo miejsc, gdzie można poczytać o tatrzańskiej przyrodzie. Jest też sporej wielkości edukacyjny zadaszony plac zabaw, gdzie można z dziećmi spędzić trochę czasu na grach i zabawach.Edukacyjno zabawowa część Tatrzańskiego Parku Edukacyjnego
Jeżeli myślicie, że to wszystko to błąd :-) Teren ZwierzOgrodu choć nie jest bardzo duży to jest bardzo malowniczy, jest sporo miejsc, gdzie można po prostu chwilę odpocząć dając dzieciom nieco swobody.
Jesteśmy przekonani, że zachęciliśmy Was do odwiedzenia tego wyjątkowego miejsca na mapie Zakopanego. Dla nas jako rodziców super przygoda, dla córki ... no sami posłuchajcie :-)


Już mieliśmy nie pokazywać nic więcej, ale te dwa liski chytruski musimy. I żeby nie było tak bardzo oczywiste, nie są rude. Tutaj nie karmimy zwierząt, bo jakby nie patrzeć to drapieżniki. Nie dotykamy też ogrodzenia ponieważ może być pod lekkim napięciem.


Lisy w Tatrzańskim Parku Edukacyjnym
Piękne są. A to wciąż nie wszystko, co wspaniali ludzie z TPE dla Was przygotowali. Koniecznie dajcie im swoje wsparcie w postaci odwiedzin, bo mnóstwo pracy wkładają w to by wszystko było tam perfekcyjne. Więcej szczegółów znajdziecie na stronie Tatrzańskiego Parku Edukacyjnego. A my już na dzisiaj kończymy. Jak będziecie na miejscu pozdrówcie od nas świstaki ! Koniecznie. I napiszcie nam w komentarzu jak Wam się podobało.

Dziękujemy i posyłamy serdeczne pozdrowienia !
Ekipa Ceprów

Komentarze

Popularne posty